langargah
07 اردیبهشت 1402 - 19:19

دومین جشنواره طبخ ماهی قزل آلا در«دندی»برگزار می‌شود

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ماهنشان گفت: دومین جشنواره طبخ ماهی قزل آلا در شهر دندی در شهرستان ماهنشان برگزار خواهد شد.

به‌گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، نجفعلی عزیزی، رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ماهنشان اظهار داشت: در راستای ترویج مصرف آبزیان و آشنایی با مزایای استفاده از ماهی در سبد غذایی خانوارهای ایرانی و استقبال گسترده گردشگران از نخستین دوره، دومین جشنواره طبخ ماهی قزل آلا در شهر دندی شهرستان ماهنشان ۲۸ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان ماهنشان افزود: این امر گویای سعی و اهتمام مسوولان در افزایش تولید محصولات آبزی پروری و از طرف دیگر گویای فرهنگ سازی مناسب برای استفاده بیشتر از وعده غذایی ماهی بر سر سفره‌های مردم است.

وی گفت: شرکت کنندگان دومین جشنواره طبخ ماهی قزل آلا این بار در شهر دندی ماهنشان در بخش پخت ماهی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و به نفرات برتر بر اساس داوری جوایزی اهدا خواهد شد.

عزیزی بیان کرد: نخستین جشنواره طبخ ماهی در ماهنشان ۱۲ اسفندماه در کنار قلعه تاریخی بهستان با حضور مقامات دولتی، مردم بومی و گردشگران برگزار شد.

پایان پیام /۷۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1172834